צור קשר
דלג על צור קשר
צור קשר
סגירה

צור קשר

checked
 03-5500661

הסכמי משפחה

  הסכמים משפחתיים

 

לאור ייחודיותם של דיני ירושת הנחלות במושבים והמניעה הקיימת מפיצול הנחלה והורשת הנחלה ליותר מיורש אחד, ניצבים ההורים בפני דילמת ההורשה שכן רצונם להוריש ולחלק את רכושם ונכסיהם בין כלל ילדיהם, אינו עולה בקנה אחד עם הוראות רשות מקרקעי ישראל באשר לדרך הורשת הנחלה רק ליורש אחד.


על מנת לנסות ולהתגבר על מכשול משמעותי זה, עורך משרדנו הסכמים משפטיים ייחודיים, יצירתיים המותאמים לכל משפחה אשר יאפשרו את רישום הנחלה על שם אחד הילדים, בהתאם להוראות מינהל מקרקעי ישראל, תוך שמירת זכויותיהם של יתר הילדים ועיגון זכויותיהם, כך שלא ייצאו נפסדים בשל רישום הנחלה רק על שמו של אחד האחים.

עריכת ההסכמים נעשית בליווי הכנת חוות דעת שמאית על שווי כלל הנכסים, ותחשיב עלויות המיסוי וכן השקעות ובניה שנעשו בנחלה במהלך ההורים או זכויות שנתנו למי מהילדים ע"י ההורים במהלך השנים.

 

חשוב לזכור שהגעה להסכם משפחתי יכולה להיעשות לאחר שכל הצדדים מגלים נכונות ורצון להגיע להסכם כך גם אם קיימים ביניהם חילוקי דעות.

 

במסגרת הניסיון לבניית מסגרת הסכמות אנו מטפלים גם במשפחות בהם קיימים סכסוכים וחוסר הידברות בין בני המשפחה כך שפעמים אנו עורכים מפגשים משותפים עם כלל בני המשפחה ופעמים מפגשים נפרדים עם הצדדים בניסיון לגבש הבנות והסכמות עם כל צד בנפרד בניסיון לבנות מערכת אמון בין בני המשפחה ובניסיון לגשר על העמדות. 

 

מכיוון שלכל משפחה ומשפחה יש רקע שונה ביחסים המשפחתיים והרגשיים ובמצב הזכויות שיש בנחלה, אנו מגבשים את מתווה ההבנות וההסכמות לכל משפחה ומשפחה באופן פרטני כך שאינו דומה הסכם שנעשה עבור כל משפחה ומשפחה.

 

 

 

 

 

ראיון שנערך עם עו"ד גלעד שרגא בנושא מתן זכות מגורים לילדים בנחלה: 

 

 

סלוגן
דלג על סלוגן

אנחנו כאן בשבילכם לייעוץ והכוונה משפטית

במייל, בפורום ובטלפון – 03-5500661

עבור לתוכן העמוד